Kategoriler
Bilgisayar Teknolojisi

Adobe Genuine Software Integrity Service nasıl kaldırılır?

Son zamanlarda bilgisayarlarına Adobe’un programlarının deneme sürümlerini yükleyen kullanıcılar, programı bilgisayardan kaldırdıktan sonra hala “Adobe Genuine Software Integrity Service” adlı yeni bir yazılımdan hata aldıklarını ve bu programı bilgisayarlarından kaldıramadıklarını söylüyorlar. Bu yazıda Adobe Genuine Software Integrity Service’in nasıl kaldırılacağını anlatacağım. Ama öncesinde;

Adobe, korsan yazılım kullanıcıları için ciddi bir adım atmaya karar verdi. Bu karar ile “Adobe Genuine Software Integrity Service” adlı yeni bir yazılım geliştirdi. Bütün Adobe uygulamalarında yer alacak olan bu yazılım, uygulamalardaki program dosyalarını tarayarak değiştirilmiş olup olmadıklarını kontrol ediyor. Ve bu inceleme neticesinde dosyaların korsan yazılımlara ait olduğunu tespit ederse belirli aralıklar ile kullancıya uyarı veriyor.

Korsan yazılımın hem bilgisayarınıza hem de çalışmalarınıza zarar verdiğini belirterek, orjinal yazılım kullanmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.


Bilgisayardan Kaldırma İşlemi

    • Windows arama bölümüne veya başlata tıkladıktan hemen sonra Hizmetler yazıp ve Hizmetler uygulamasını çalıştırın. Daha sonra hizmetlerde şu iki hizmeti bulun:
    • Adobe Genuine Monitor Service (“C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\AdobeGCClient\AGMService.exe”)
    • Adobe Genuine Software Integrity Service (C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\AdobeGCClient\AGSService.exe”)

 

Adobe Genuine Software Integrity Service nasıl kaldırılır?

    • Bu iki hizmete çift tıklayın ve açılan pencerede başlangıç durumunu devre dışı olarak değiştirip, durdur butonuna tıklayın.
    • Daha sonra Program Files klasörüne giderek C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe klasörü içerisinde bulunan AdobeGCClient klasörünü bulun ve silin.

Bu işlemden sonra Adobe Genuine Software Integrity Service kaldırılmış olacaktır.
Sağlıklı günlere #EvdeKal