Kategoriler
Fi

Fi Çi ‘9. Bölüm’ Hakkındaki Düşüncelerim

Sona çeyrek kala bir bölümü daha geride bıraktık. Yine tüm dikkatleri vererek, keyifle izlediğimiz bir bölüm oldu. 8. Bölüm kadar aksiyon dolu olmasa da, vurgulayıcı sahneler etkileyiciydi. Henüz dizinin biteceği psikolojisine girmedim, sanırım son bölümde ortaya çıkacak.

Son bölümün Cuma günü yayınlanacağını öğrendiğimde bir an önce 9. Bölüme vaktimi ayırıp, sondan bir önceki bölümün tadını çıkardım. Dizi hakkındaki duygularım hala değişmedi, her şeye rağmen Can Manaycılık devam ediyor. O kadar sahneye rağmen hala onun yaşadıkları duygulandırıyor insanı. Duru’yu Can ‘mı hak ediyor yoksa Deniz mi sorusuna hala Can diyorum. Bunun bir tutku değil gerçekten aşk olduğuna inanıyorum aslında. Saygın bir kişilik olmasına rağmen, Duru konusunda tüm egolarını bir kenara atıp çaresizlik moduna geçiyor. Duru’nun annesinin sahneleri pek etkileyici olmadı aslında, belki de roller doğru kişilere verilmedi ama “Duru, yeğenim” dediğinde pek de etkilenmedim açıkçası. Sanırım Deniz ile olan bağlantıyı sağlamak için annesini kullandılar. Birde hala ne yapacağını kestiremediğim, favorim dişi Manay var. Duru’nun bir aralar dişi Manay olduğunu düşünüyorlardı ama bence Can’ın dediğinin tam tersine o iyi bir ev kedisiydi ve eninde sonunda böyle olacağını az çok biliyorduk. Benim için dişi Manay tabii ki de; Bilge. Eti’nin yaptığı hamlede çok doğruydu Bilge için. Son olarak beni en mutlu eden sahne yine Bilge’nin dayanamayıp Can’ın yanına gelmesiydi. Yine asilliğini ve alçak gönüllülüğünü ortaya koydu…

Her neyse fazla da uzatmaya gerek yok ki zaten düşüncelerimi denk gelip okuyanlarda diziyi izleyenler olacaktır. Bunlar sadece diziyi izledikten sonraki, paylaşmak istediğim düşüncelerim. Okuyup ortak olanlara selamlar olsun…

Böyle sağlam bir prodüksiyondan çok sağlam bir final bekliyorum açıkçası. Umarım sönük bir final yapmazlar. Sabırsızlıkla Cuma gününü ve Can Manay’ın yapacağı saykolukları bekliyorum. Hiçbir şey değişmedi hala yanındayız Can Manay… O değil kitabı da okuyamıyorum dizinin sürükleyiciliğinden kopmamak için. Çi ve Pi yanı başımda duruyor, dizi biter bitmez okumaya başlayacağım.

Yazar İnternet Psikoloğu

Hayatının büyük bir kısmını Dijital İnteraktif Medya, Fotoğrafçılık ve Müziğe adamış bir birey. Gerek mesleğinde gerekse dijital ortamda bir çok çözüm sağlamış ve tecrübe edinmiş biri olarak, tecrübe ve birikimlerimi tek bir blog altında toparlamak istedim. Ufakta olsa bir şeyler katabilirsem ne mutlu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir