İp Mutfak

İp Mutfağında Neler Kullanıyoruz?

İp (İnternet Psikoloğu) mutfağında neler kullanıyoruz? Başlıklı bu sayfamızı, sitemizin arka planında kullanılan “barındırma, eklenti, düzenleme, tema, izlenen yollar vb.” işlevleri, merak edebilecek takipçilerimiz için hazırladım. Sizlere de faydası olması dileğiyle..


Hosting – Barındırma

Sayfamın barındırma hizmeti için 2 farklı firma kullanıyorum. Bunlardan ilki; yaptığım bir çok web sayfası için de kullandığım Hostmana Belki ismini çok sık duymadığınız bir firma. Fakat benim şahsen yaklaşık 10 yıldır kullandığım ve de 10 yıldır, güncelleme haricinde bir kere bile bağlantı problemi yaşamadığım bir firma. Keza sayfa açılış hızı da, site ne olursa olsun sorun yaşamadığım özelliklerinden biri. Firmasayfasının ara yüzü sizi yanıltmasın, sunucuları gayet kaliteli ve kalitesine göre fiyatları da bir o kadar uygun.

 Fiyat: Uygun  Hız: İyi  Performans: Yüksek  Destek: 24 saat, 5-30 dk.  Lokasyon: İzmir 

Hostmana firmasının sitesine gitmek için tıklayın

2. firma, kendi şahsi çalışmalarım için kullandığım, şuan Türkiye’de en iyi Hosting firmaları arasında ilk 3’e giren Veridyen 2016 yılında kurulmuş, Türkiye’de Dünya standartlarında hizmet veren ilk 2 firmadan bir tanesi. Barındırma hizmetinde; yüksek hit alan sitelerde bile en ufak bir yavaşlama söz konusu değil! Firmanın bir diğer ilgi çekici özelliği de; sunucu değil, paylaşımlı hosting paketi kullanması. Kısaca benim gönül rahatlığıyla önereceğim ve sizin de aynı rahatlık ile kullanacağınız bir firma. Veridyen firmasının tüm rapor sonuçlarını online gözlemlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 Fiyat: Uygun  Hız: İyi  Performans: Yüksek  Destek: 24 saat, 5-30 dk.  Lokasyon: İzmir 

Veridyen firmasının sitesine gitmek için tıklayın

Veridyen firmasının test ve analiz sonuçları; Wpmavi.com‘un En iyi Hosting Firması – Türkiye Hosting Şirketleri yazısından alıntı yapılmıştır.


kullandığım-tema-başlık

Bloğun Teması

Sayfam için kullandığım tema, uzun bir süre arama sonucu bulduğum Reveneu Pro teması. Temanın ücretsiz versiyonu da bulunmakta, yapımcının sitesinden indirebiliyorsunuz. Bazı özellikleri bana cazip geldiğinden ben Pro versiyonunu kullanıyorum. Temayı satın almak veya indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu temayı seçme sebebim; çok sade ve aynı zamanda şık olması. Bunların yanı sıra ziyaretçinin site içerisinde kolayca gezmesi, istediği bilgilere kolayca ulaşması için tasarlanmış, basit ve çok hızlı bir tema. Ben de kendi zevkime göre ufak şeyler kattım temaya. Bulmak için neden uzun süre aradın diye soracak olursanız; düzen ve şıklığın bir arada olduğu tema bulmak kolay değil. Kimisi sade olur fakat ziyaretçi kullanımı kolay değil, kimisi şık oluyor ama sade değil. Bu nedenle Revenue temasını gönül rahatlığıyla kullanıyorum.