İnternet Psikoloğu Kimdir?

İnternet Psikoloğu Kimdir?
İnternet Psikoloğu Kimdir?

Aslında bir çok alanda uğraş verdiğim için kendime “Kendi dünyasında emektar” derdim. Mütevazi bir terim seçmiştim, uzun uzun anlatmak yerine. Fakat bu terimin içeriğini anlatmak daha uzun sürdüğünden, hem bireysel sayfalarım için hemde çalışmalarım için kendime bir ironi yarattım. İnternetin bir çok dalında uğraş verdiğimden ve de yaklaşık 15 yıldır altını üstüne getirdiğimden kendimi, kendi çapımda “İnternet Psikoloğu” olarak adlandırdım.

“Titizimdir, düzen hastasıyımdır; işimi yapar, temiz temiz yazarım.”

Bu 15 yıl içerisinde sayısız dijital çalışmalara, görsel tasarımlara, web sayfalarına ve reklam çalışmalarına imza attım. Her işimde tek prensibim kaliteli bir iş çıkarmak oldu, bu sayede olumlu yorumlar aldıkça daha çok başarıya ulaştım, projeler oluşturdum. Bu süre zarfında bir yanımda hep müzik ve fotoğrafçılıkta oldu. Müziğin daha çok mutfağında bulundum, kendimi geliştirdim ve bir çok çalışmaya destek oldum. Fotoğrafçılığı da yıllarca hobi olarak yaptıkta sonra, birazda ticari boyut katmayı düşündüm. Fikir ve konseptimden taşmadan profesyonel çalışmalarımı sürdürdüm. Buraya kadar geçmiş zaman ile anlattım lakin hizmetlerimi hala profesyonel bir şekilde sürdürüyorum. Hizmet detaylarımı sayfanın ilerleyen kısımlarından inceleyebilirsiniz.

Evet bunca yıllık çalışmalar sonucu kendine neden bir blog açmadın sorularını duyar gibiyim.. Terzi kendi söküğünü dikemez misali, bir türlü kendime bir blog sayfası açma fırsatım olmadı. 2018 yılı başlarında, en azından düşüncelerimi paylaşırım ve de tecrübem olan alanlarda paylaşımlar yapar, yardımcı olmaya çalışırım diyerekten blog sayfamı oluşturdum. Gerek mesleğinde gerekse dijital ortamda bir çok çözüm sağlamış ve tecrübe edinmiş biri olarak, tecrübe ve birikimlerimi tek bir blog altında toparlamak istedim. Umarım yazılarım ve çözümlerim sizlere de faydalı olur, ufakta olsa bir şeyler katabilirsem ne mutlu..


UĞRAŞLARIM

 ૦  Dijital Görsel Tasarım
 ૦  Web Tasarım & Geliştirme
 ૦  Dijital Pazarlama
 ૦  Dijital PR
 ૦  E-Ticaret Sistemleri
 ૦  Sosyal Medya Danışmanlığı
 ૦  Reklam Yönetimi
 ૦  İçerik Yönetimi
 ૦  Dijital Fotoğrafçılık
 ૦  Video Prodüksiyon
 ૦  Video Düzenleme / Kurgu
 ૦  Müzik Düzenleme ve Uğraşları

Son olarak hikayemin en can alıcı noktasından bahsetmek istiyorum. Bahsettiğim üzre sayısız profesyonel çalışmaya imza attım ve şuan uğraşlarımın yüzde 90’ını profesyonel şekilde sürdürüyorum. Bu bahsettiğim uğraşların hiç biri üzerine eğitim almadım! Tümünü kendi azmim ve uğraşım ile başardım. Eğitimim Bilgisayar ve Endüstriyel Elektronik üzerine oldu. Demek istediğim sizlerde uğraşlarınızdan hiç bir zaman vazgeçmeyin de her gün kendinizi geliştirmek için çabalayın, hiç bir zaman “yeter, ben oldum!” demeyin…

Son yazdıklarıma istinaden, yazıma çok sevdiğim bir sözüm ile son vermek istiyorum,

Her insan yeteneklidir, içinde bir yerde muhakkak bir yetenek vardır. Asıl yetenek bunu keşfedip, sunabilmektir.